0850’li Numaralar Kime Ait?
11 ay önce 0850’li Numaralar Kime Ait?

 

Neredeyse hepimiz 0850’li numaralar tarafından aranmışızdır. Hatta bazılarımız her gün bu numaralardan aranmaktan sıkılmış durumda. Peki, 0850’li numaralar kime ait? Bu sorunun cevabına ve daha fazlasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Günümüz şirketleri artık sabit hat veya klasik telefon numaraları üzerinden değil 0850 ile başlayan numaralar üzerinden hizmet vermektedir. Hatta kurumsal olarak tabir ettiğimiz güvenilir firmalar bile bu sisteme geçmiştir. Ancak, bu numaraya GSM operatörleri ve bilişim şirketlerinden sahip olmak oldukça basit olduğundan dolayı bu numara üzerinden dolandırıcılık yapmaya çalışanların sayısı epey artmıştır. Dolandırılmaya karşın 0850’li numaralara dikkat etmelisiniz.

0850’li Numaraları Engelleme

Sürekli bilgilendirme, güncelleme ve dolandırma gibi birçok nedenden dolayı bizi arayan 0850’li numaralar nasıl engellenir? Gece gündüz tanımadan bu numaralardan aranmak insanın canını sıkmaktadır. Doğal olarak bu aramalara karşı bir çözüm yolu aranmaktadır. 0850’li numaraları engellemek için telefonunuza “CallBlocker” uygulamasını indirmeniz yeterli olacaktır. Bu uygulamaya giriş yaparak 0850’li numaralardan gelen aramaların tamamını engelleyebilirsiniz. Ancak, bu durumda kurumsal firmalardan gelen çağrılardan habersiz olmanıza neden olacaktır. Sürekli yalnızca birkaç numara üzerinden rahatsız ediliyorsanız o numaraları engellemek yeterli olacaktır. Bunu telefonunuzuz arama ayarlarından arama/numara engelleme seçeneğinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra uygulama mağazalarında yer alan uygulamalardan faydalanabilirsiniz.

Vodafone kullanıcıları “kapat” yazarak 7232’ye göndermesi halinde 0850’li numaralardan gelen aramaları tamamen kapatabilirler. Diğer operatörlerin bu şekilde bir hizmeti bulunmasa da kısa zaman içerisinde geleceği düşünülmektedir.

+850 Hangi Ülkenin Kodu?

0850 kodu, yukarıda da bahsettiğimiz gibi ülkemizde işletmelerin kullandığı numaralardır. +850 ise uluslar arası bir kod olup Kuzey Kore’ye aittir. +850 kodlu bir numaradan aranıyorsanız bilmelisiniz ki, bir firma tarafından değil; Kuzey Kore’de yaşayan kişi veya kurumlar tarafından aranıyorsunuz.

0850’li Numaraları Aramak Ücretli Mi?

Birçok insan bir firmanın müşteri hizmetleriyle iletişime geçmek istediği takdirde 0850’li numara ile karşılaşmaktadır. Bu durumda ise bu numaraları bilmeyen kişiler aramanın ücretli olabileceğini düşünmektedir. 0850’li numaraları aramanız halinde paketinizde yer alan “her yöne dakika” dan tariflendirme yapılmaktadır. Eğer ki paketiniz yok ise standart arama ücretleri kontörünüzden düşer veya faturanıza yansır.

Popüler Yazılar
11 ay önce 0850’li Numaralar Kime Ait?

0850’li Numaralar Kime Ait?

İşletmelerin 0850'li başlayan numaraları kime ait? 0850 numaralar kime ait merak ederiz, tüm 0850'li numaralara sitemizde ulaşabilirsiniz.
11 ay önce E-Devlet’ten Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

E-Devlet’ten Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden telefon numarası engelleme, e-devlet üzerinden engelleme nasıl yapılır makalemizde.
11 ay önce Gizli – Özel Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Gizli – Özel Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Gizli numara nasıl engellenir? Gizli, özel numara engelleme nasıl yapılır, tüm operatörlerde özel, gizli numarayı engelle.
11 ay önce Telefon Numaramı Nasıl Gizlerim?

Telefon Numaramı Nasıl Gizlerim?

Telefon numara gizleme nasıl yapılır? Telefon numaramı nasıl özel yaparım, nasıl özele alırım ile ilgili makale.
11 ay önce İzinsiz Gönderilen Reklam Mesajlarını Nasıl Şikayet Ederim?

İzinsiz Gönderilen Reklam Mesajlarını Nasıl Şikayet Ederim?

Telefona izinsiz gönderilen reklam mesajları herkesin sorunudur. İzinsiz gönderilen reklam mesajlarını nasıl şikayet ederim ve engellerim makalemizde.