Gizli – Özel Numara Engelleme Nasıl Yapılır?
11 ay önce Gizli – Özel Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Numarayı gizliye alıp arkadaşlarla dalga geçmek geçmişte olduğu gibi, günümüzde de oldukça popülerdir. Bunun yanı sıra insanlar birini tehdit etmek amacıyla karşısındaki kişiyi numarasını gizleyerek arayabiliyor. Bu durum bazı zamanlarda can sıkıcı olabildiğinden dolayı gizli numaradan gelen aramayı engellemek gerekebiliyor. Peki, gizli numara engelleme nasıl yapılır? Bu sorunun cevabına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Son zamanlarda gelişmiş cihazların birçoğunda çağrı ayarları kısmında yer alan numara engelleme kısmında gizli numaralardan gelen aramaları engelle seçeneği yer almaktadır. Bu özelliğin yer almadığı telefonlara uygulama mağazasından numara engelleme uygulaması indirerek gizli numaları engelleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra her GSM operatörünün gizli numaraları engellemeniz için sunduğu bir hizmet bulunmaktadır. Bu hizmetleri aşağıda detaylıca anlattık:

Türk Telekom Gizli – Özel Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom’un gizli numaraları engellemeniz için sağladığı bu hizmet tamamen ücretsizdir. Türk Telekom müşterileri aşağıda yer alan işlemleri uygulayarak gizli numaradan gelen aramaları engelleyebilir:

  • Akıllı cihazlar için sunulan uygulama veya web sitesi üzerinden online işlemlere giriş yaparak “servisler” sayfasından gizli numara aramalarını engelleyebilirsiniz.
  • Arama yapma penceresinden *100# yi arayarak, karşınıza gelen menü penceresinden gerçekleştirebilirsiniz.
  • *253# ü arayarak gizli numaradan gelen aramaları engelleyebilirsiniz. Eğer ki bu numaralardan gelen aramalar engelli ise tam tersi engel kalkacaktır.

Türkcell Gizli – Özel Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Türkcell gizli numara engelleme işlemini yaptıktan sonra sizi gizli numaradan aramak isteyen kişilere “aradığınız kişi gizli numaradan aramaları kabul etmemektedir. Numaranızı gizlemeden kendisine ulaşabilirsiniz” şeklinde anons verilmektedir. Türkcell’in verdiği bu kampanya tamamen ücretsizdir. Türkcell müşterisiyseniz aşağıdaki işlemi uygulayarak gizli numaradan gelen aramaları engelleyebilirsiniz:

  • Arama kısmını açarak *253# ü tuşlayarak aramanız yeterli olacaktır. Bu işlem engellemeniz kapalı olması halinde açmanıza yardımcı olacaktır.

Vodafone Gizli –Özel Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Vodafone’da diğer operatörler gibi gizli numara engelleme hizmetini ücretsiz şekilde sağlamaktadır. Eğer ki Vodafone müşterisiyseniz aşağıda yer alan işlemleri kullanarak gizli numara engelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz:

  • Vodafone Self Servis sistemi üzerinden basitçe bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • “GIZLI AC” yazarak 7046’ya SMS göndererek gizli numaraları engelleyebilirsiniz. Eğer ki bu engeli kaldırmak istiyorsanız “GIZLI KAPAT” yazarak 7046’ya göndermeniz yeterli olacaktır.
Popüler Yazılar
11 ay önce 0850’li Numaralar Kime Ait?

0850’li Numaralar Kime Ait?

İşletmelerin 0850'li başlayan numaraları kime ait? 0850 numaralar kime ait merak ederiz, tüm 0850'li numaralara sitemizde ulaşabilirsiniz.
11 ay önce E-Devlet’ten Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

E-Devlet’ten Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden telefon numarası engelleme, e-devlet üzerinden engelleme nasıl yapılır makalemizde.
11 ay önce Gizli – Özel Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Gizli – Özel Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Gizli numara nasıl engellenir? Gizli, özel numara engelleme nasıl yapılır, tüm operatörlerde özel, gizli numarayı engelle.
11 ay önce Telefon Numaramı Nasıl Gizlerim?

Telefon Numaramı Nasıl Gizlerim?

Telefon numara gizleme nasıl yapılır? Telefon numaramı nasıl özel yaparım, nasıl özele alırım ile ilgili makale.
11 ay önce İzinsiz Gönderilen Reklam Mesajlarını Nasıl Şikayet Ederim?

İzinsiz Gönderilen Reklam Mesajlarını Nasıl Şikayet Ederim?

Telefona izinsiz gönderilen reklam mesajları herkesin sorunudur. İzinsiz gönderilen reklam mesajlarını nasıl şikayet ederim ve engellerim makalemizde.