Telefon Numaramı Nasıl Gizlerim?
11 ay önce Telefon Numaramı Nasıl Gizlerim?

Başta arkadaşlara şaka yapılmak amacıyla birçok nedenden dolayı numaramızı gizlemek isteyebiliriz. Fakat, bu konu hakkında bilgi sahibi olmayan kişilerin en çok sorduğu sorulardan bir tanesi de telefon numaramı nasıl gizlerim? oluyor. Bu sorunun cevabına ve daha fazlasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Bütün operatörler kullanıcılarının numara gizlemesine izin vermektedir. Kullandığınız operatör hangisi olursa olsun aşağıda verdiğim yöntemle numaranızı gizlemeniz mümkün.

Arama Yaparken Numaramı Nasıl Gizlerim?

Telefon numaranızı gizlemek sanıldığından daha kolay bir işlemdir. Aşağıda bu işlemi sizler için adım adım anlattık:

  • Telefonunuzdan arama kısmında girerek sağ üst köşede yer alan üç noktaya basınız.
  • Açılan pencerede ayarlar seçeneğine basınız.
  • Numara gizleme seçeneğini aktif ediniz.

Bu sayede bütün aramalarınız gizli numaradan olacak olup kapatmak istediğiniz vakit aynı yerden aktif olan tuşu pasif hale getirmeniz yeterli olacaktır. Bu özellik bazı cep telefonlarında olmayabiliyor. Eğer sizinde telefonunuzda bu özellik yoksa gizlide aramak istediğiniz numaranın başına #31# koymanız yeterli olacaktır. Bu yöntem ise sadece o arama için geçerli olup ardından aramalarda geçersizdir.

Birçok kullanıcı gizliden arama yapma sonucunda

Gizli Numara Nasıl Öğrenilir?

Eğer ki bir gizli numaradan aranıyor ve bu arayan kişinin kim olduğunu öğrenmek istiyorsanız bunun mümkün olduğunu belirtmek isteriz. Sürekli bir gizli numara tarafından rahatsız edilip duruyor ve bu kişiyi bulmak istiyorsanız avukatınız ile görüşerek yasal işlemleri başlatmalısınız. Bu sayede sizi rahatsız eden kullanıcı bulunarak konuşmalara bağlı olarak ceza uygulanır. Bu süreç içerisinde gizli numaralardan gelen aramaları kapatarak karşı tarafın gizli numaradan sizi rahatsız etmesini engelleyebilirsiniz. Bu kapatma işlemini ise telefonunuzun çağrı ayarları kısmından veya operatörünüzün mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanıcıların en sık sorduğu sorulardan bir tanesi de gele gizli numara aramasını geri arayabilir miyim? oldu. Ne yazık ki sizi arayan gizli numarayı sizin arayabilme imkanınız yoktur. Anca numarasını yasal yollarla bulduktan sonra arayabilirsiniz. Gizli numara kullanmanın yasal olup olmadığı birçok kişi tarafından tartışılsa da operatörlerin sunduğu bir hizmet olması nedeniyle karşı tarafı taciz etmek veya herhangi bir kötü bir kullanım amacı kullanılmaması halinde herhangi bir sorun oluşturamayacağını bilmenizi isteriz.

Popüler Yazılar
11 ay önce 0850’li Numaralar Kime Ait?

0850’li Numaralar Kime Ait?

İşletmelerin 0850'li başlayan numaraları kime ait? 0850 numaralar kime ait merak ederiz, tüm 0850'li numaralara sitemizde ulaşabilirsiniz.
11 ay önce E-Devlet’ten Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

E-Devlet’ten Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden telefon numarası engelleme, e-devlet üzerinden engelleme nasıl yapılır makalemizde.
11 ay önce Gizli – Özel Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Gizli – Özel Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Gizli numara nasıl engellenir? Gizli, özel numara engelleme nasıl yapılır, tüm operatörlerde özel, gizli numarayı engelle.
11 ay önce Telefon Numaramı Nasıl Gizlerim?

Telefon Numaramı Nasıl Gizlerim?

Telefon numara gizleme nasıl yapılır? Telefon numaramı nasıl özel yaparım, nasıl özele alırım ile ilgili makale.
11 ay önce İzinsiz Gönderilen Reklam Mesajlarını Nasıl Şikayet Ederim?

İzinsiz Gönderilen Reklam Mesajlarını Nasıl Şikayet Ederim?

Telefona izinsiz gönderilen reklam mesajları herkesin sorunudur. İzinsiz gönderilen reklam mesajlarını nasıl şikayet ederim ve engellerim makalemizde.